Заклад дошкільної освіти № 36 "Теремок" м. Бахмут

 





Нормативні документи

Нормативні документи

Договір

між дошкільним навчальним закладом 

і батьком (законним представником) дитини

Дошкільний навчальний заклад , іменований надалі Установа, в особі директора , діючий  на підставі Статуту, з одного боку, і батьків (законних представників) іменованих надалі Батьки, з іншого боку, укладають наступний договір під час зарахування дитини до дошкільного закалду:

 

1. Предмет договору

1.1. Виховання, навчання і розвиток, а також нагляд, догляд та оздоровлення дитини в Установі.

1.2. Цей договір визначає і регулює взаємини між Установою та Батьком.

2.Обовязки  сторін

2.1. Установа зобов'язується:

2.1.1. Зарахувати дитину до Установи на підставі заяви Батька, списку з комплектування Установи, сформованого управлінням освіти, і медичної карти, оформленої в установленому порядку, до дошкільного закладу

     2.1.2. Забезпечити:

• охорону життя і зміцнення фізичного та психічного здоров'я дитини;

• пізнавально-мовне, соціально-особистісний, художньо-естетичне і фізичний розвиток дитини;

• виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, любові до навколишньої природи, батьківщині, сім'ї з урахуванням вікових особливостей дитини;

• здійснення необхідної корекції недоліків у фізичному і (або) психічному розвитку дітей;

• захист прав і свобод дитини;

• захист дитини від усіх форм фізичного та психологічного насильства;

• повагу честі і гідності дитини.

2.1.3.Організовувати діяльність дитини в Установі відповідно за його віком, індивідуальними особливостями, змістом освітньої програми Установи, забезпечуючи його пріоритетне пізнавально-мовне, соціально-особистісний, художньо-естетичне і фізичний розвиток.

2.1.4. Взаємодіяти з сім'єю для забезпечення повноцінного розвитку дитини.

2.1.5. Надавати консультативну та методичну допомогу сім'ї з питань виховання, навчання та розвитку дитини.

2.1.6.Поважати права Батьків.

2.1.7. Надати дитині можливість перебування в Установі відповідно до режиму роботи закладу  з 7.30  до 18.30 (вихідні дні: субота, неділя та святкові дні).

2.1.8. Інформувати Батька про життя і діяльність дитини в Установі, його особистісний розвиток.

2.1.9. Організувати предметно-розвиваюче середовище в групових та інших функціональних приміщеннях Установи, що сприяє розвитку дитини відповідно до зросту і віку дитини та з урахуванням гігієнічних і педагогічних вимог.

2.1.10.Забезпечити  проведення оздоровчих, лікувально-профілактичних та санітарно-гігієнічних заходів.

2.1.11. Організувати з урахуванням перебування дитини в Установі 3 разове збалансоване харчування, забезпечити дотримання режиму харчування і його якість.

2.1.12. Зберігати місце за дитиною:

a) на підставі довідки: в разі його хвороби, санаторно-курортного лікування, карантину;

b) на підставі заяви Батька на період відпустки, відрядження, хвороби Батька, а також у літній період, строком до 75 днів, незалежно від тривалості відпустки Батька.

2.1.13.Не проводити фото та відео зйомки без попередження батьків.

2.1.14. Виконувати умови цього договору.

2.2.Батьки зобов'язуються:

2.2.1. Дотримуватися Статуту Установи та виконувати умови цього договору.

2.2.2. Відповідно до Закону про «Дошкільна освіта» нести відповідальність за виховання і розвиток своїх дітей, піклуватися про здоров'я, фізичний, психічний, духовний і моральний розвиток своїх дітей.

2.2.3. Надавати документи, необхідні для зарахування дитини до Установи, а також документи, необхідні для встановлення розміру батьківської плати за утримання дитини в Установі.

2.2.4. Вносити щомісячну батьківську плату за утримання дитини в Установі, встановленої правовим актом, до 15 числа поточного місяця.

2.2.5. Поважати права працівників дошкільного закладу

2.2.5. Особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передоручення дитини особам, які не досягли 16-річного віку.

2.2.6. У разі якщо Батько довіряє іншим особам забирати дитину з Установи, надавати заяву, із зазначенням осіб, які мають право забирати дитину.

2.2.7. Приводити дитину до Установи в охайному вигляді, зі змінним одягом, взуттям, без ознак хвороби і нездужання. У дитини завжди повинен бути при собі носову хустку, головний убір (на літній період), з коротко підстриженим нігтями на руках і ногах.

2.2.8 Не приносити в дошкільний заклад дорогі іграшки, золоті прикраси та біжутерію. Уважно стежити за тим що дитина приносить в дитячий сад (дрібні деталі, запчастини, колючі, ріжучі предмети і тощо).

2.2.9. Суворо забороняється приносити в дитячий сад продукти харчування, газовану та ін воду для уникнення кишкових і харчових отруєнь.

2.2.10. Організовувати допомогу в придбання канцелярських товарів, розвиваючих ігор, іграшок, посібників), поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ (допомога у проведенні та організації ремонтних робіт).

2.2.11. Інформувати Установу особисто або по телефону 3-11-89 про причини відсутності дитини до 8.30 годин поточного дня.

2.2.12. Дотримуватися режиму дитячого саду, приводити дітей до 8.30 години.

2.2.13. Інформувати Установу за день про прихід дитини після його відсутності.

2.2.14. Після перенесеного дитиною захворювання, а також за відсутності дитини більше 3-х днів (за винятком вихідних та святкових днів) надавати в установа довідку від лікаря-педіатра із зазначенням діагнозу, тривалості захворювання, проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими. При відсутності даної довідки дитина не допускається в установу.

2.2.15. Надавати письмову заяву про збереження місця в Установі на час відсутності дитини з причин санаторно-курортного лікування, карантину, відпустки, відрядження, хвороби Батька, а також у літній період, в інших випадках за погодженням з керівником Установи.

2.2.16. Своєчасно повідомляти про зміну місця проживання, контактних телефонах.

2.2.17. Взаємодіяти з Установою за всіма напрямками розвитку, виховання і навчання дитини.

3.Права сторін

3.1. Установа має право:

3.1.1. Вносити пропозиції щодо вдосконалення розвитку, виховання і навчання дитини в сім'ї.

3.1.2. Надавати Батькові відстрочку батьківської плати за утримання дитини в Установі на строк до 5 днів за письмовою заявою.

3.1.3. Знайомитися з соціокультурними потребами сімей вихованців. Вивчати соціально-педагогічні потреби батьків у суспільному дошкільну освіту з науково-практичними цілями.

3.1.4. Переводити дитину в інші групи в наступних випадках:

- При зменшенні кількості дітей;

- На час карантину;

- У літній період;

- Інших випадках за погодженням з батьками;

3.1.5. При закритті Установи клопотати перед міським відділом освіти про надання місця дитині в іншому Установі (в разі потреб батьків).

3.1.6. Відрахувати дитину з Установи за наявності медичного висновку про стан здоров'я дитини, що перешкоджає його подальшому перебуванню в даному Установі, а також за несвоєчасну плату за харчування дитини (протягом 2 місяців), відрахувати дитину з дитячого саду в разі невідвідування ДНЗ в перебігу 2 -х місяців без причин і попереднього узгодження з адміністрацією ДНЗ.

3.1.7. Рекомендувати Батькові відвідати психолого-медико-педагогічну комісію з метою визначення необхідності надання кваліфікованої корекційної допомоги дитині, а при необхідності і профілю Установи, відповідного стану розвитку і здоров'я дитини, для його подальшого перебування.

3.1.8. Звертатися за підтримкою до територіальних служби соціальної допомоги населенню, інших соціальних інститутів освіти у випадках неналежного дотримання прав дитини відповідно до Конвенції про права дитини та іншими законодавчими актами України.

3.1.9. Педагоги ДНЗ не несуть матеріальної відповідальності за принесені дорогі іграшки, золоті та ін цінності, а також за речі в дитячому шафі.

3.2. Батьки мають право:

    3.2.1. Приймати участь у створенні і роботі органів самоврядування Установи з метою співробітництва у вирішенні соціальних, культурних, освітніх та управлінських завдань діяльності Установи.

3.2.2. Заслуховувати звіти керівника та педагогічних працівників про роботу Установи.

3.2.3. Вимагати від Установи дотримання Статуту та умов цього договору.

3.2.4. Вимагати виконання Установою обов'язків по догляду, охороні та зміцненню здоров'я, виховання та навчання дитини в умовах і формі, передбаченої цим договором.

3.2.5. Консультуватися з педагогічними працівниками Установи з проблем виховання і навчання дитини.

3.2.6. Знайомитися з вмістом освітньої програми Установи, отримувати на особисте прохання інформацію про життя і діяльність дитини, її особистісного розвитку.

3.2.7. Вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Установи.

3.2.8. Клопотати перед Установою про відстрочку батьківської плати не пізніше, ніж за 5 днів до дати чергового платежу.

3.2.9. Висловлювати особисту думку Установі з питань відкритості його роботи, доступності інформації про життя дитини в групі, стилі спілкування з дітьми та батьками, цінності співпраці для збагачення досвіду сімейного виховання

3.2.10. Надавати Установі добровільну допомогу в реалізації статутних завдань у встановленому законом порядку.

3.Відповідальність сторін

3.1.Сторони несуть взаємну відповідальність за обов'язкове дотримання умов цього договору.

3.2.За невиконання або неналежне виконання зобов'язань, прийнятих на себе за цим договором, сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

4.Порядок зміни і розірвання договору

4.1. Всі зміни та доповнення до цього договору дійсні і є його невід'ємною частиною тільки в тому випадку, якщо вони складені в письмовому вигляді і підписані уповноваженими представниками обох сторін.

4.2. Договір може бути розірваний за згодою сторін у будь-який час. При цьому сторона, що ініціювала розірвання договору, повинна попередити про це іншу сторону за 14 днів.

5.Порядок вирішення спорів

5.1.В разі неможливості вирішення розбіжностей шляхом переговорів сторони керуються чинним законодавством України.

6.Термін дії договору

7.1.Настоящій договір підписується обома сторонами та діє весь час перебування дитини в дошкільному закладі.

7.Інші  умови

7.1. Особливі умови до цього договору, доповнення і зміни оформляються додатком до договору.

7.2. Зарахування дитини до Установи без оформлення цього договору не проводиться.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Батьківський комітет

1. Загальні положення

1.1. Батьківський комітет є добровільним громадським формуванням, створеним на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав своїх дітей у .

1.2. У своїй роботі Батьківський комітет керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про об’єднання громадян», Конвенцією про права дитини, Положенням про дошкільний навчальний заклад, Статутом , цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами в галузі освіти і міжнародного законодавства з прав дитини.

1.3. Рішення про заснування Батьківського комітету ухвалюється на загальних зборах батьків .

1.4. Легалізація (офіційне визнання) Батьківського комітету є обов’язковою. Про його заснування (реєстрацію) письмово повідомляють керівництво .

1.5. Батьківський комітет може припинити свою діяльність через реорганізацію або ліквідацію (саморозпуск, примусовий розпуск).

2. Мета, завдання, основні принципи роботи
Батьківського комітету

2.1. Метою роботи Батьківського комітету є захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування , у відповідних державних, судових органах, а також надання допомоги педагогічному колективу в реалізації завдань дошкільної освіти.

2.2. Основні завдання Батьківського комітету:

· сприяти формуванню всебічно розвиненої особистості дитини;

· сприяти створенню в умов, безпечних для життя і здоров’я дітей;

· вживати заходів для розвитку у дітей природних здібностей та обдарувань;

· всебічно зміцнювати зв’язки між родинами, і громадськістю, щоб встановити єдність їх виховного впливу на дітей;

· організовувати роботу з поширення психолого-педагогічних і правових знань серед батьків, підвищення їх відповідальності за виховання та розвиток дітей;· · · ·

· вирішувати питання розвитку матеріально-технічної бази та його благоустрою.

2.3. Основними принципами діяльності Батьківського комітету є:

· законність;

· гласність;

· колегіальність;

· толерантність;

· виборність;

· підзвітність і відповідальність перед загальними зборами батьків .

3. Організація діяльності Батьківського комітету

3.1. Батьківський комітет формується з .

3.2. Кількісний та якісний склад Батьківського комітету , термін його повноважень визначає Рада .

3.3. За потреби Батьківський комітет може скликати збори батьків закладу. Правочинний склад зборів становить не менш як дві третини від загальної кількості дітей у . Рішення ухвалюються більшістю голосів.

Якщо загальні збори батьків закладу провести неможливо, то питання, що потребують розгляду загальними зборами, виносяться на обговорення зборів батьків груп. У такому разі рішення ухвалюється за підсумками рішень зборів батьків груп більшістю голосів.

3.4 Рішення зборів батьків доводиться до відома батьків, керівництва упродовж десяти днів.

3.5. У разі якщо член Батьківського комітету достроково складає свої повноваження, на батьківських зборах обирають нового члена.

3.6. Батьківський комітет може планувати свою роботу відповідно до плану роботи , рішень зборів батьків, рекомендацій керівника , вихователя-методиста, вихователів. План роботи складається у довільній формі і затверджується головою Батьківського комітету.

3.7. У разі недосягнення згоди між керівником і більшістю членів Батьківського комітету питання вирішує або Рада .

3.8. Батьківський комітет звітує про свою роботу перед зборами батьків раз на рік — у день виборів нового складу Батьківського комітету.

4. Права та обов’язки Батьківського комітету

4.1. Батьківський комітет має право:

· встановлювати зв’язки з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, громадськими організаціями, підприємствами, навчальними та науковими установами, сільськогосподарськими підприємствами для надання фінансової та матеріально-технічної допомоги , забезпечення захисту здоров’я і життя дітей, поліпшення організації освітньої роботи, харчування дітей, вирішення питань щодо благоустрою та забезпечення санітарно-гігієнічних умов у ;

· звертатися до керівника , Ради , Піклувальної, Педагогічної рад з проханням роз’яснити стан і перспективи роботи закладу та з окремих питань, що турбують батьків;

· порушувати клопотання щодо позбавлення чи обмеження батьківських прав;

· скликати позачергові батьківські збори (конференції);

· створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, зокрема контролювати надходження і розподіл благодійних внесків батьків, брати участь у вирішенні інших питань діяльності створених благодійних фондів;

· подавати пропозиції щодо заохочення дітей — переможців конкурсів, змагань тощо, стимулювання роботи педагогічних працівників;

· сприяти поліпшенню харчування дітей;

· сприяти дотриманню санітарно-гігієнічних та матеріально-технічних умов функціонування ;

· брати участь в ухваленні рішень щодо організації оздоровлення вихованців ;

· сприяти організації інноваційної та експериментальної діяльності ;

· ·

· звертатися до , органів громадського самоврядування з питаннями, що стосуються розвитку та виховання дітей;

4.2. Для ефективнішого захисту прав та інтересів дітей батьки можуть об’єднуватися в асоціації та інші добровільні об’єднання.

4.3. Батьківський комітет зобов’язаний:

· виконувати плани роботи, затверджені головою Батьківського комітету;

· вести протоколи засідань батьківських зборів;

· надавати інформацію про свою діяльність на прохання керівника або ; ·

· залучати батьків до організації культурно-спортивних, оздоровчих заходів у .

4.4. Голова Батьківського комітету є членом Ради . Він може брати участь у засіданнях Педагогічної ради (за запрошенням керівника) під час розгляду питань, що належать до компетенції Батьківського комітету, має право дорадчого голосу.

4.5. Голова (представник) Батьківського комітету може бути членом атестаційної комісії для проведення атестації педагогічних працівників .