Заклад дошкільної освіти № 36 "Теремок" м. Бахмут

 





Батькам про найголовніше

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

 

Наслідком насильства щодо дітей різного віку є:
 
- для дітей у віці до 6 місяців – низька рухова активність, байдужість до оточуючого світу, слабка реакція на зовнішні стимули, відсутність посмішки;
 
- для дітей у віці від 6 місяців до 1,5 року – страх перед батьками, страх фізичного контакту з дорослою людиною, постійна настороженість без причини, плаксивість, замкненість.
 
- для дітей 1,5-3 років – страхи, змішані почуття, порушення сну, втрата апетиту, алергія, страх чужих людей, дорослих, схильність до сексуальних ігор, крайнощі у поведінці (від надмірної агресивності до насильства);
 
- для дітей дошкільного віку (3-6 років) – пасивна реакція на біль, примирення з ситуацією, тривожність, боязливість, змішані почуття, відчуття провини, сорому, болісна реакція на критику, брехливість, схильність до злодійства і підпалювання, жорстокість до тварин. Крім того спостерігаються форми поведінки, звичайно притаманні молодому віку (енурез, смоктання пальців, гризіння нігтів, утруднення мовлення тощо), негативізм, вітчуження та агресія, поєднані з надмірною поступливістю та улесливістю. Слід також зазначити наявність сексуальних ігор та хворобливої мастурбації;
 
- для дітей молодшого шкільного віку – амбівалентні (двополюсні) почуття стосовно дорослих, проблеми у визначенні сімейних ролей, страх, почуття сорому, відразаи, зіпсованості, недовіри до світу, порушення сну, апетиту, агресивне поводження, відчуття брудного тіла, мовчазність або несподівана балакучість, сексуальні дії з іншими дітьми.
 
- для дітей 9-13 років – теж, що і для дітей молодшого віку, а також депресія, суб’єктивне відчуття втрати емоцій, самотність, відсутність друзів, страх перед власним домом, небажання повертатися туди після школи. У поведінці виявляється ізоляція, маніпулювання іншими дітьми (в тому числі з метою отримання сексуального задоволення), суперечливе поводження, а також неадекватні харчові уподобання.
 
- для підлітків 13-18 років – відраза, сором, провина, недовіра, амбівалетні почуття до дорослих, сексуальні порушення, несформованість соціальних ролей і своєї ролі в родині, почуття власної непотрібності. У поведінковій сфері відзначаються спроби суїциду, реалізоване чи нереалізоване бажання залиншити власну домівку, агресивне поводження, уникнення тілесної та емоційної інтимності, непослідовність і суперечливість поводження.