Заклад дошкільної освіти № 36 "Теремок" м. Бахмут

 





Звіти

 

 

 

ЗВІТ КЕРІВНИКА ПЕРЕД ГРОМАДКІСТЮ за 2022/2023 навчальний рік https://docs.google.com/document/d/1e4-pbzCKAmxUhz2fkpX5JSpGS1pFrj7g/edit?usp=sharing&ouid=106810322150947562956&rtpof=true&sd=true  

Звіт

щодо проведення місячника з пожежної безпеки

 в дистанційному форматі

з 03.10.22 по 31.10.2022 року по дошкільному

навчальному закладі ясел-садку № 36 «Теремок»

 

Відповідно до плану роботи Управління освіти Бахмутської міської ради на 2022 рік, на виконання Наказу МОН України «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України», «Про охорону праці», наказ Управління освіти від 01.09.2022 №99  «Про  організацію роботи з охорони праці та  безпеки життєдіяльності в закладах освіти , підпорядкованих Управлінню освіти , в 2022/2023  навчальному році», наказу по ЗДО №94 від 03.10.2022,  з метою проведення комплексів профілактичних заходів щодо протипожежної безпеки, створення безпечних умов освітнього процесу, забезпечення впровадження відповідних вимог державних і галузевих і нормативних документів з питань безпеки життєдіяльності в ЗДО, здійснення широкої профілактичної роботи щодо протипожежної безпеки, підвищення інформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику і дій в умовах НС; формування  у дітей навичок протипожежної безпеки, безпечної поведінки з вогнем у надзвичайній ситуації було проведено з 03.10.2022 по 31.10.2022 року місячник з пожежної безпеки в дистанційному форматі.

В процесі підготовки до місячника було здійснено підбір відповідних вимог державних і галузевих і нормативних документів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в ЗДО та ознайомлено їх з усіма учасниками освітнього процесу. З учасниками освітнього процесу було проведено бесіди, виховні години щодо з питань захисту і дій в умовах НС. Протягом місячника систематично висвітлювалась інформація та фотозвіти на інтернет платформах ЗДО.

У рамках місячника з вихованцями були проведені наступні форми роботи: за допомогою онлайн та офлайн занять та інших видів робіт розглянуто картини, мультфільми «Небезпечні забави лисенятко Фредді», мультфільм «Казка про вогняну іскринку. Як поводитися під час пожежі», мультфільм "Що робити під час пожежі?", музично - анімаційна розвага "Вогонь наш друг чи ворог?"; з використанням електронних ресурсів вивчали правила пожежної безпеки за допомогою мнемотехніки, переглядали повчальну казку «Злий вогонь» Сірники дітям не іграшки!», «Пожежна безпека. Казка "Солом'яний бичок", читання аудіо-твору Т.Коломієць  «Козенята і вогонь», відео «Розтяжки Безпека з Вовком Діккі». Перегляд ілюстрацій: «Хто такі пожежники», Правила користування газовим обладнанням та небезпека вибуху «Життя – не гра»; проведено дидактичні ігри: «Пожежна безпека», «Горить-не горить», «Що потрібно пожежнику для роботи?», в ході яких у дітей сформувалися знання про виклик пожежників та їх працю, закріпили номер 101, ознайомилися з властивостями сірника, уточнювали знання дітей про небезпечні ситуації і правила поведінки з сірниками, уточнили знання про найпростіші прилади для пожежогасіння організовано бесіди: «Правила пожежної безпеки», «Електроприлади – наші помічники та небезпека від них», «Дітям про вогонь та правила безпеки поводження з вогнем», закріпили знання про правила протипожежної безпеки вдома, безпечне поводження з електроприладами, що вони можуть не тільки приносити користь людині, а й нанести велику шкоду її життю; проведені заняття з малювання «Пожежна машина», з аплікації «Будиночок для кошенят», ознайомлення з довкіллям «Сірники дітям не іграшка»; організовано онлайн екскурсію до пожежної частини «Мрія стати пожежником».

Робота з батьками організовувалась у вайбер групах. Педагоги надали відео-консультації для батьків з теми: «ВАЖЛИВО ЗНАТИ КОЖНОМУ - правила поведінки під час пожежі у місцях з масовим перебуванням людей», «Діти та електроприлади» Правила безпеки при користуванні електроприладами»,  «відео-пам'ятка батькам «Правила пожежної безпеки для дітей», «Застереження щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті». Надано відео- пам`ятки: «Правила пожежної безпеки для дітей», «Застереження щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті». Також адміністрацією закладу організовано онлайн-інструктаж з пожежної безпеки від працівників пожежної безпеки.

Таким чином, заплановані заходи виконано на 90%, проведено достатню роботу з пропаганди безпечного способу життя у сфері пожежної безпеки дітей та батьків вихованців. Заходи,  які були проведені під час місячника пожежної безпеки дали змогу усім учасникам освітнього процесу одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до здоров’я свого та оточуючих людей. Робота за цим напрямком буде продовжена протягом навчального року.

 

 

ЗВІТ

щодо проведення Тижня знань з основ

безпеки життєдіяльності в дистанційному форматі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій

в дошкільному навчальному закладі ясел-садку 36 «Теремок» 

з 05.09.2022 по 12.09.2022

 

       На виконання Листа Бахмутської міської ради Управління освіти від 02.09.2022 №711, наказу по ЗДО від 02.09.2022 №85 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» з метою проведення профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу щодо дотримання правил безпечної поведінки, формування вміння прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій, прищеплення навичок обережної поведінки в надзвичайних ситуаціях та бережливого ставлення до збереження свого здоров’я, життя та життя оточуючих, підняття рівня інформаційно–просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану було організовано з 5  по 12 вересня 2022 року по ЗДО було організовано Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

     В ході Тижня зі здобувачами освіти та працівниками адміністрацією були проведені інструктажі, бесіди, години спілкування з дотримання правил безпеки в умовах воєнного стану, пожежної безпеки, мінної безпеки, цивільного захисту, зокрема щодо дій у надзвичайних ситуаціях, при оголошенні повітряної тривоги, під час артобстрілу, правил поведінки в укритті, дій у випадку виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, при загрозі радіаційної небезпеки, хімічної атаки.

       Педагогами поповнено медіабанк даних матеріалами щодо охорони життя та здоров’я дітей з розділів: протипожежна безпека; мінна безпека; цивільний захист. дорожньо-транспортний рух. протипожежна безпека; мінна безпека під час артобстрілу, дорожньо-транспортний рух, повітряна тривога та дії під час неї, правила поведінки в укритті, виявлення вибухонебезпечних предметів, радіаційна безпека, хімічна атака. Створено добірку дидактичних ігор з ОБЖД.

      Для дітей підібрано відео ролики на дану тематику та посилання в інтернет-ресурсах. Батьки разом із дітлахами проробили інформацію.

      Вихованцями ЗДО було переглянуто мультфільм «Герої також плачуть» від ЮНІСЕФ спільнота для батьків, проведено бесіду з дітьми на тему: «Дії під час артобстрілу та авіа-ударів»,  бесіда з дітьми на тему: «Дії під час артобстрілу та авіа-ударів», розглядання  картини на тему: «Евакуація».

      Проведено тематичну виховну години за темою «Навчаємось мінної безпеки» з переглядом відео-роліку «Пес Патрон та Вовк Діккі шукають міни» та  проведено серію онлайн занять з цивільного захисту «Сирена – моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися».

       Діти із задоволенням моделювали ситуації «Поведінка в натовпі», «Екстремальні ситуації: дій у випадку виявлення вибухонебезпечних або  підозрілих предметів».

      Організовано перегляд  відео лялькової вистави "Небезпечні предмети", де діти знайомились з правилами Азбуки безпеки та закріпили знання про «Небезпечні і безпечні предмети», «Про мінну безпеку» і про надання І долікарської допомоги, із задоволення переглянули Онлайн екскурсію «Пожежна частина».

      Для батьків вихованців підібрано відео матеріали на дану тематику:

«Як дітям поводитися під час війни?» «Радіаційна безпека. Хімічна атака», «Склад медичної аптечки», «Правила поведінки в укритті».

      Педагоги надали  інформацію батькам щодо «Виявлення вибухонебезпечних предметів».

       Проведено відео інструкцію з алгоритмом дій під час сигналу повітряної тривоги.

 

 

    

        Звіт

щодо проведення місячника безпеки дорожнього руху

«Увага! Діти на дорозі!» в дистанційному форматі

з 05.09.22 по 05.10.2022 року по дошкільному

навчальному закладі ясел-садку № 36 «Теремок»

 

Відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про дорожній рух», плану роботи Управління освіти Бахмутської міської ради на 2022 рік, наказу по ЗДО від 02.09.2022 №84 «Про профілактичні заходи з безпеки життєдіяльності дорожнього руху «Увага-діти на дорозі» з метою проведення комплексу профілактичних заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, з метою створення безпечних умов освітнього процесу, запобігання травматизму серед вихованців, працівників закладу освіти, забезпечення впровадження відповідних вимог державних і галузевих нормативних документів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладі освіти, здійснення широкої профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, підвищення інформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму було проведено з 05.09. по 05.10.2022 року місячник профілактичних заходів «Увага! Діти на дорозі!» в дистанційному форматі.

В процесі підготовки до місячника було здійснено підбір відповідних вимог державних і галузевих і нормативних документів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в ЗДО та ознайомлено їх з усіма учасниками освітнього процесу. З учасниками освітнього процесу було проведено бесіди, виховні години щодо дій у випадку отримання сигналу «Повітряна тривога» під час вимушеної зупинки громадського транспорту, збереження дорожньої інфраструктури, зокрема: дорожніх знаків; світлофорів; огородження; розмітки; освітлення пішохідних переходів тощо. Протягом місячника систематично висвітлювалась інформація та фотозвіти на інтернет платформах ЗДО.

У рамках місячника з вихованцями були проведені наступні форми роботи : розгляд картин, спостереження за світлофором, діями пішоходів та водіїв; ознайомлення з частинами вантажівки та легкової машини, уточнення знань про роботу шофера; організовано урок «Знаю, вмію, врятую» з вивченням основ надання долікарської допомоги; проведено тематичну виховну годину за темою «Знай та вивчай правила дорожнього руху»; проведено виставку малюнків за темами «Правила дорожнього руху – твоя безпека»; моделювання ситуації «Ми знайомимося з вулицею»; здійснено перегляд мультфільму «Казка про правила дорожнього руху», Азбука, Пішоходні правила із Смешариками, Уроки тітоньки Сови; проведені дидактичні ігри і вправи: «Правила дорожнього руху», «Світлофор», «Маленькі пішоходи», в ході яких діти закріпили знання про небезпеки, які чекають на вулиці, повторили правила поведінки на вулиці, правила

дорожнього руху, закріпили знання про сигнали світлофора, значення сигналів (червоний, жовтий, зелений).

Робота з батьками організовувалась у вайбер групах. Педагоги надали відео-консультації для батьків з теми: «Вчимо з дитиною правила дорожнього руху», «10 основних правил дорожнього руху для дітей», проведено бесіду щодо дій у випадку отримання сигналу «Повітряна тривога» під час вимушеної зупинки громадського транспорту, збереження дорожньої інфраструктури, зокрема: дорожніх знаків; світлофорів; огородження; розмітки; освітлення пішохідних переходів тощо, надана відео-пам'ятка батькам щодо безпеки дітей на залізничному транспорті.

Таким чином, мета місячника досягнута на 90%, проведено достатньо змістовної роботи з всіма учасниками освітнього процесу щодо пропаганди безпечного способу життя у сфері дорожнього руху. Робота за цим напрямком буде продовжена протягом навчального року.

      

    Звіт

проведення місячника протипожежній безпеці

в дистанційному форматі з використанням

 інформаційно-комунікаційних технологій

в молодша-середній групі «Чомусики»

 

       З 01.10.2022 по 31.10.2022 проведено місячник протипожежної безпеки. Метою проведення місячника формування  у дітей навички протипожежної безпеки, безпечної поведінки з вогнем у надзвичайній ситуації.

       Завданням продовжувати ознайомлювати дітей з правилами протипожежної безпеки; закріпити уявлення  про професію пожежного; дати пояснення доцільності  правильної  поведінки під час виникнення пожежі; виховувати повагу до професії пожежного, дбайливе ставлення до свого життя, здоров’я, своїх речей, І долікарської допомоги.

       Підібрано відео матеріали з даної теми, розроблено та проведено інструктаж з батьками.

       З дітьми за допомогою онлайн та офлайн занять та інших видів робіт розглянуто картини, Мультфільми «Небезпечні забави лисенятко Фредді», мультфільм «Казка про вогняну іскринку. Як поводитися під час пожежі», мультфільм "Що робити під час пожежі?", музично - анімаційна розвага "Вогонь наш друг чи ворог?"

        За допомогою художньої  літератури з використанням електронних ресурсів вивчали правила пожежної безпеки за допомогою мнемотехніки, переглядали повчальну казку «Злий вогонь» Сірники дітям не іграшки!», «Пожежна безпека. Казка "Солом'яний бичок", читання аудіо-твору Т.Коломієць  «Козенята і вогонь», відео «Розтяжки Безпека з Вовком Діккі». Перегляд ілюстрацій: «Хто такі пожежники», Правила користування газовим обладнанням та небезпека вибуху «Життя – не гра». Малювання пожежної машини. Аплікація «Будиночок для кошенят».