Місячник з безпеки дорожнього руху "Увага! Діти - на дорозі!"

29.09.2023
З 04.09.2023 по 29.09.2023 був проведений місячник "Увага! Діти - на дорозі!" в дистанційному форматі з метою запобігання травматизму серед вихованців, працівників закладу освіти, здійснення широкої профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, підвищення інформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.

В процесі підготовки до місячника було здійснено підбір відповідних вимог державних і галузевих і нормативних документів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в ЗДО та ознайомлено їх з усіма учасниками освітнього процесу. З учасниками освітнього процесу було проведено бесіди, виховні години щодо дій у випадку отримання сигналу «Повітряна тривога» під час вимушеної зупинки громадського транспорту, збереження дорожньої інфраструктури, зокрема: дорожніх знаків; світлофорів; огородження; розмітки; освітлення пішохідних переходів тощо. Протягом місячника систематично висвітлювалась інформація та фотозвіти на інтернет платформах ЗДО.

У рамках місячника з вихованцями були проведені наступні форми роботи : розгляд картин, спостереження за світлофором, діями пішоходів та водіїв; ознайомлення з частинами вантажівки та легкової машини, уточнення знань про роботу шофера; організовано урок «Знаю, вмію, врятую» з вивченням основ надання долікарської допомоги; проведено тематичну виховну годину за темою «Знай та вивчай правила дорожнього руху»; проведено виставку малюнків за темами «Правила дорожнього руху – твоя безпека»; моделювання ситуації «Ми знайомимося з вулицею»; здійснено перегляд мультфільму «Казка про правила дорожнього руху», Азбука, Пішоходні правила із Смешариками, Уроки тітоньки Сови; проведені дидактичні ігри і вправи: «Правила дорожнього руху», «Світлофор», «Маленькі пішоходи», в ході яких діти закріпили знання про небезпеки, які чекають на вулиці, повторили правила поведінки на вулиці, правила

дорожнього руху, закріпили знання про сигнали світлофора, значення сигналів (червоний, жовтий, зелений).

Робота з батьками організовувалась у вайбер групах. Педагоги надали відео-консультації для батьків з теми: «Вчимо з дитиною правила дорожнього руху», «10 основних правил дорожнього руху для дітей», проведено бесіду щодо дій у випадку отримання сигналу «Повітряна тривога» під час вимушеної зупинки громадського транспорту, збереження дорожньої інфраструктури, зокрема: дорожніх знаків; світлофорів; огородження; розмітки; освітлення пішохідних переходів тощо, надана відео-пам'ятка батькам щодо безпеки дітей на залізничному транспорті.

Таким чином, мета місячника досягнута на 90%, проведено достатньо змістовної роботи з всіма учасниками освітнього процесу щодо пропаганди безпечного способу життя у сфері дорожнього руху. Робота за цим напрямком буде продовжена протягом навчального року.