ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

12.09.2023
з 4.09.2023 по 11.09.2023 року в закладі дошкільної освіти №36 "Теремок" було організовано "Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності" з метою проведення профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу щодо дотримання правил безпечної поведінки, формування вміння прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій, прищеплення навичок обережної поведінки в надзвичайних ситуаціях та бережливого ставлення до збереження свого здоров’я, життя та життя оточуючих, підняття рівня інформаційно–просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

В ході Тижня зі здобувачами освіти та працівниками адміністрацією були проведені інструктажі, бесіди, години спілкування з дотримання правил безпеки в умовах воєнного стану, пожежної безпеки, мінної безпеки, цивільного захисту, зокрема щодо дій у надзвичайних ситуаціях, при оголошенні повітряної тривоги, під час артобстрілу, правил поведінки в укритті, дій у випадку виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, при загрозі радіаційної небезпеки, хімічної атаки.

Педагогами поповнено медіабанк даних матеріалами щодо охорони життя та здоров’я дітей з розділів: протипожежна безпека; мінна безпека; цивільний захист. дорожньо-транспортний рух. протипожежна безпека; мінна безпека під час артобстрілу, дорожньо-транспортний рух, повітряна тривога та дії під час неї, правила поведінки в укритті, виявлення вибухонебезпечних предметів, радіаційна безпека, хімічна атака. Створено добірку дидактичних ігор з ОБЖД.

Для дітей підібрано відео ролики на дану тематику та посилання в інтернет-ресурсах. Батьки разом із дітлахами проробили інформацію.

Вихованцями ЗДО було переглянуто мультфільм «Герої також плачуть» від ЮНІСЕФ спільнота для батьків, проведено бесіду з дітьми на тему: «Дії під час артобстрілу та авіа-ударів»,  бесіда з дітьми на тему: «Дії під час артобстрілу та авіа-ударів», розглядання  картини на тему: «Евакуація».

Проведено тематичну виховну години за темою «Навчаємось мінної безпеки» з переглядом відео-роліку «Пес Патрон та Вовк Діккі шукають міни» та  проведено серію онлайн занять з цивільного захисту «Сирена – моя помічниця. Що таке сигнал повітряної тривоги та як поводитися».

Діти із задоволенням моделювали ситуації «Поведінка в натовпі», «Екстремальні ситуації: дій у випадку виявлення вибухонебезпечних або  підозрілих предметів».

Організовано перегляд  відео лялькової вистави "Небезпечні предмети", де діти знайомились з правилами Азбуки безпеки та закріпили знання про «Небезпечні і безпечні предмети», «Про мінну безпеку» і про надання І долікарської допомоги, із задоволення переглянули Онлайн екскурсію «Пожежна частина».

Для батьків вихованців підібрано відео матеріали на дану тематику:

«Як дітям поводитися під час війни?» «Радіаційна безпека. Хімічна атака», «Склад медичної аптечки», «Правила поведінки в укритті».

Педагоги надали  інформацію батькам щодо «Виявлення вибухонебезпечних предметів».

Проведено відео інструкцію з алгоритмом дій під час сигналу повітряної тривоги.